Czas na imprezę
Wspólne gotowanie Wspólne gotowanie Czy można pracować i dobrze się przy tym bawić? Oczywiście że tak, pod warunkiem, że jest z nami Paolo Cozza. Wystarczyło kilka minut, aby kolorowe produkty przeznaczone do "okraszenia" planu filmowego znalazły się w garnku i już mogliśmy się delektować smakiem prawdziwej włoskiej kuchni.
Degustacja Degustacja Gdybyście byli w te wakacje w Toskanii, to nie zapomnijcie o wizycie w przydrożnej winnicy. Jest ich tam bez liku, wystarczy kilka kilometrów przejechać lokalną drogą i zadzwonić, zakołatać, zatrąbić, czy wreszcie dowołać właściciela winiarni. Czekajcie cierpliwie bo warto. Będziecie mogli skosztować wina, wyprodukowane w rożnych latach z tych samych winorośli. I choć z pozoru to ten sam produkt, bez trudu wyczujecie równicę w smaku. Odkryjecie też, że nie jest ważna etykieta przyklejona do butelki, lecz smak. Spytacie o cenę? No cóż, jeśli nie kupujecie całej beczki, to cena nie ma znaczenia. Przyjemność jest bezcenna.
Czas na mocne uderzenie Czas na mocne uderzenie Wiosną może zdarzyć się, że płynąca z radia muzyka wyda Ci się monotonna, a każdy kolejny muzyczny "kawałek" podobny do poprzedniego. W takiej sytuacji powinieneś lub powinnaś cofnąć się do źródeł. Zafunduj sobie fryzurę "afro", znajdź gdzieś na ciuchach spodnie w dzwony, załóż kolorową koszulę w kwiaty. Zaopatrz się w dobre nagrania z lat 60 i 70. Niechaj zagra Iron Butterfly, Black Sabbath, niech zaśpiewa Janis Joplin i Jimmy Hendrix. A gdy już poczujesz ten heavy metalowy feeling będziesz miał / miała ochotę na to by pośpiewać. Wtedy niezastąpione będą zawsze aktualne utwory Czesława Niemena. Dziwisz się, że teksty są takie dobre?
Tak, dziwny jest ten świat.
Czas na piknik! Czas na piknik! Już wiosna za pasem! Nie zmarnuj ani jednego ciepłego dnia. Korzystaj z pierwszych promieni wiosennego słońca i ruszaj na piknik. Nie daj się zaskoczyć pogodzie. Zwykle pierwszy naprawdę ciepły dzień przychodzi, w najmniej spodziewanym momencie. Już dzisiaj wyciągnij niezbędny sprzęt: rower, kije trekkingowe i koniecznie kosz piknikowy. Smaczny lunch pod chmurką pozwoli Ci na długo zapamiętać tę wiosenną eskapadę!
Czas na sentymenty Czas na sentymenty

Czy nie uważasz, że dzisiejsze życie toczy się zbyt szybko? Jeśli jesteś romantykiem to najlepszym rozwiązaniem jest cofnąć się w lata największej świetności starej Europy i wybrać się (choćby tylko duchem) do Paryża. Niech najnowszy film Woody Alena będzie inspiracją. Jeśli jesteś kobietą, pomyśl o prostej sukience z lejącej tkaniny, długim sznurze pereł i małym kapelusiku w stylu niezapomnianych lat 20. Spotkaj się o północy z twórcami paryskiej bohemy. Zjedz kolację w towarzystwie Scotta Fitzgeralda, Luisa Bunuela i Salvadora Dali.

Czas karnawału Czas karnawału

Zaproś karnawał wenecki do swojego domu! To prostsze niż myślisz, wystarczy odrobina wyobraźni i już możesz przenieść się w magiczny świat bajowych postaci. We Włoszech podczas karnawału zawieszane są wszelkie normy i zasady. Poddaj się temu, wprowadź aurę tajemniczości, ukryj się z przyjaciółmi za maskami i bawcie się jak na Placu Świętego Marka. I pamiętaj, że reguły nie istnieją także w stroju, im więcej kolorowych piór, koronek i korali, tym lepiej. Tu rządzi przepych i fantazja, a reszta zależy tylko od uczestników.

Ta strona używa plików cookie. Niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Dowiedz się więcej. Przeczytaj czym sa pliki cookie i do czego wykorzystujemy je na stronie www.celebro.com.pl Zgadzam się. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.